Jak dobrać łóżko do sypialni?

Jak dobrać łóżko do sypialni?

Trudno jest sobie wyobrazić sypialnię bez łóżka. Jak wykazują statystyki, średnio aż jedna trzecia naszego życia jest spędzona właśnie w nim. Warto jest zatem pomyśleć nad wyborem jak najwygodniejszego i estetycznego łóżka, przeglądając oferty zestawów meblowych do sypialni. Na rynku nie brakuje bowiem naprawdę ciekawych ofert, zaś renomowane sklepy pokroju MebleZet nierzadko oferują nam zróżnicowane aranżacje, dzięki którym nadamy naszej sypialni wyjątkowego charakteru. Na co powinniśmy więc zwrócić uwagę, poszukując łóżka idealnego?

Podstawowe kwestie

Wybierając łóżko, zwróćmy uwagę nie tylko na jego styl wizualny, ale też wymiary. Przynajmniej 90 cm szerokości powinno mieć łóżko dla jednej osoby, zaś dla pary – 160 cm. Długość łóżka jest z kolei kwestią bardziej indywidualną. Specjaliści radzą, aby zakupić mebel, który będzie o około 25 cm dłuższy od naszej wysokości. W celu zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza, poszukajmy takich zestawów do sypialni, w których łóżko znajduje się około 30 (a najlepiej 40-50) cm nad podłogą. Jeśli kupowany mebel ma z kolei trafić do sypialni osoby starszej, postawmy na łóżko, znajdujące się 60 cm nad podłogą. W ten sposób, osoba na nim leżąca nie będzie mieć problemów ze wstawaniem.

Zagłówki, materace i stelaże, czyli na co jeszcze warto jest zwrócić uwagę

Ogromną zaletą zakupu łóżka jako części zestawu mebli do sypialni jest fakt, że jego rama będzie się wspaniale komponować z pozostałymi elementami umeblowania pomieszczenia. Dzięki temu, bez problemu nadamy naszej sypialni wyjątkowego, eleganckiego stylu. Jeśli należymy z kolei do osób, które lubią przesiadywać w łóżku podczas, na przykład, pracy z laptopem, zadbajmy o dobór modelu z wygodnym, miękkim zagłówkiem.

Nie bagatelizujmy też istoty doboru wygodnego materaca. Podczas leżenia na łóżku, kręgosłup musi znajdować się w pozycji prostej. Leżąc na plecach, powinniśmy być też w stanie włożyć dłoń pod plecy. Jeśli szukamy łóżka dla dwóch osób, warto jest zastanowić się nad materacem kieszeniowym, który zapewni komfort obu domownikom. Niezwykle ważny jest też stelaż łóżka. Zamiast pełnej płyty meblowej, postawmy na drewniane, połączone ze sobą listwy. Nie tylko zapewnią one prawidłową amortyzację łóżka, ale także umożliwią przewiew, zapobiegający rozwojowi roztoczy.

Malwina

Related Posts

Jak sprawić, aby nasza sypialnia stała się przytulna?

Jak sprawić, aby nasza sypialnia stała się przytulna?

Dobieramy stolik nocny i komodę do sypialni – na co warto jest zwrócić uwagę?

Dobieramy stolik nocny i komodę do sypialni – na co warto jest zwrócić uwagę?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *