Kupujemy łóżko piętrowe – na co warto jest zwrócić uwagę?

Kupujemy łóżko piętrowe – na co warto jest zwrócić uwagę?

Łóżka piętrowe to rozwiązanie, z którego coraz częściej korzystają właściciele mieszkań o niewielkim metrażu i domków letniskowych. Są także one częstym widokiem w domach, w których pokój dziecięcy nie pozwala na postawienie w nim łóżka dla drugiego dziecka. Nietrudno jest się zresztą dziwić tak dużej popularności tych mebli – są one bowiem nie tylko praktyczne, ale także bardzo stylowe, umożliwiając nadanie pokojowi przyjemniejszego charakteru. Czym powinniśmy się zatem kierować, szukając takiego łóżka dla naszej pociechy? Oto najistotniejsze czynniki!

Najważniejsze kwestie

Pamiętajmy, że łóżka piętrowe oferują nam wiele zróżnicowanych modeli, odznaczających się nie tylko ciekawymi designami, ale też rozwiązaniami, pozwalającymi na dostosowanie ich do potrzeb dziecka. Dla przykładu, łóżko piętrowe może być także jednoosobowe – wówczas to posłanie znajdzie się w jego dolnej części, zaś w górnej dziecko będzie mogło skorzystać ze zintegrowanego biurka, pozwalającego na odrabianie lekcji lub rysowanie. Istnieją także łóżka z posłaniami na górze, oferujące nam wygodne sofy w swojej dolnej części.

Nie zapominajmy także o dobraniu odpowiednich wymiarów łóżka. Dziecko śpiące na dole powinno być bowiem w stanie nie tylko komfortowo leżeć, ale też siedzieć w taki sposób, aby nie zahaczać głową o spód górnej części. Zaleca się, aby odległość między górną częścią a dolną wynosiła około 90-100 cm. Warto jest także pomyśleć nad odpowiednią długością łóżka – nieco większe od wzrostu dziecka, będzie mogło posłużyć mu także po pewnym czasie, gdy dziecko podrośnie.

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, zwróćmy uwagę na renomę sklepu, w którym przeglądamy oferty łóżek piętrowych. Chociaż ceny tego typu mebli na ogół są bardzo przystępne, w dalszym ciągu należy unikać modeli słabo wykonanych. Szczególnie, że wszelkie uszkodzenia mogą skończyć się uszczerbkiem na zdrowiu dziecka. Stawiajmy więc na sklepy sprawdzone, takie jak popularny MebleZet. Sprawdźmy także maksymalne obciążenie danego łóżka, a także materiałów, z których zostało ono wykonane. Na rynku nie brakuje także zróżnicowanych designów, pasujących do pomieszczeń o różnym wystroju. Jeśli małe wymiary pokoju nie pozwalają nam więc na postawienie w nim dwóch łóżek, naprawdę warto jest przyjrzeć się ofertom modeli piętrowych!

Malwina

Related Posts

Łóżko dla dziecka – pojedyncze? A może jednak piętrowe?

Łóżko dla dziecka – pojedyncze? A może jednak piętrowe?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *