Jaki stół do kuchni powinniśmy wybrać?

Jaki stół do kuchni powinniśmy wybrać?

Stół kuchenny to jeden z najważniejszych mebli, które powinny znaleźć się w tego typu pomieszczeniach. To bowiem właśnie przy nim każdego dnia będziemy zasiadać do posiłku z rodziną i znajomymi. Warto jest zatem poświęcić odrobinę czasu na zastanowienie się, jaki dokładnie stół najlepiej sprawdzi się w naszym domu. Meble kuchenne muszą być bowiem nie tylko praktyczne, ale też na tyle kompatybilne z wystrojem kuchni, aby zwiększyć komfort, płynący z przebywania w niej. Oto najważniejsze czynniki, na których powinniśmy się skupić, chcąc znaleźć stół idealny!

Rozmiar

Dla zapewnienia komfortu wszystkim domownikom, powinniśmy zadbać o to, aby stół kuchenny zapewniał powierzchnię o rozmiarze 60 x 40 cm na osobę. Wysokość stołu powinna wynosić około 70-75 cm. Jeśli nasza kuchnia nie jest stosunkowo duża, warto jest pomyśleć nad zakupem niewielkiego stolika przy parapetowego lub lady, stawianej przy ścianie. Dzięki temu, stół nie będzie zajmować centralnej części pomieszczenia, nie ograniczając tym samym wolnej przestrzeni.

Kształt

Ciekawym wyborem jest okrągły stół kuchenny. Może bowiem zasiąść przy nim spora liczba osób, zaś brak kantów czyni go bardzo bezpiecznym dla dzieci. Należy jednak pamiętać o tym, że meble tego typu potrzebują więcej wolnego miejsca, dlatego też poleca się je właścicielom kuchni o dużym metrażu. Optymalną opcją są stoły prostokątne tudzież kwadratowe. Ze względu na swój kształt, mogą być one postawione nie tylko w centrum kuchni, ale też pod ścianą, co czyni je dobrym wyborem dla mniejszych pomieszczeń.

Malwina

Related Posts

Jak wybrać meble do kuchni?

Jak wybrać meble do kuchni?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *