Jak wybrać meble do kuchni?

Jak wybrać meble do kuchni?

Wiele osób, szukających odpowiednich mebli kuchennych, nierzadko staje przed licznymi dylematami. Oferty kuszą nas bowiem zarówno stylowymi zestawami matowymi, jak i mocno połyskliwymi. Należy jednak pamiętać, że nie każdej kuchni pasować będzie dany styl umeblowania, zaś nieprawidłowe jego dobranie sprawi, że nie będziemy czuć się komfortowo w własnym domu. Z tego też powodu, w niniejszym artykule podpowiemy, czym warto jest się kierować podczas tego niełatwego wyboru.

Podstawowe kwestie

Zanim udamy się do sklepu w celu przejrzenia oferty mebli kuchennych, powinniśmy zwrócić uwagę na ogólny styl pomieszczenia. Meble powinny bowiem pasować kolorystycznie zarówno do podłogi, jak i ścian. Bardzo ważna jest także kwestia materiałów, z których wykonany został interesujący nas zestaw meblowy. Drewno, dzięki swojej estetyce i trwałości, uchodzi tu za jedno z najlepszych rozwiązań, które sprawdzi się w większości domów. Jeśli mamy z kolei zamiar kupić meble wykonane z płyty, lepiej jest postawić na MDF. Chociaż jest ona nieco droższa od laminowanej, tak stoły tudzież szafki z niej wykonane będą prezentować się bardziej estetycznie, odznaczając się jednocześnie dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Meble matowe czy połyskliwe?

To, który typ mebli kuchennych będzie prezentować się lepiej w naszej kuchni, zależy od poziomu jej nasłonecznienia, metrażu oraz planowanego oświetlenia. W kuchniach małych i słabo oświetlonych lepiej postawić na meble połyskliwe. Dają one bowiem optyczny efekt powiększenia przestrzeni, a także poprawiają widoczność dzięki odbijanemu przez nie światłu. Meble matowe są z kolei lepszym wyborem w kuchniach dużych i dobrze oświetlonych – pochłaniają one bowiem światło, czyniąc pomieszczenie znacznie przytulniejszym. Meble tego typu są także łatwiejsze w czyszczeniu, ponieważ nie pozostają na nich nieestetyczne odciski palców.

Malwina

Related Posts

Jaki stół do kuchni powinniśmy wybrać?

Jaki stół do kuchni powinniśmy wybrać?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *